POTEcho – Hallgatói és oktatói feedback rendszer

A szoftver egy gyors és egyszerűen kezelhető visszajelző rendszer, mely egy oktatói és egy hallgató modulból épül fel. Az oktatói modul segítségével az oktatók kérdéseket tehetnek fel a hallgatóknak akár az órák közben, PowerPoint bemutatóba építve, ezzel interaktívabbá téve az előadásokat és gyakorlatokat. Ezek mellett az órákról való visszajelzésre is alkalmazható ez a modul. A hallgatói modulban a hallgatók egyszerűen elérhetik az oktatók által létrehozott kérdőíveket, feedbackeket. A szoftver hozzáadott értékét növeli a Power-Point integráció. Ez lehetővé teszi kérdések valós idejű beillesztését a diavetítés menetébe más speciális eszköz igénye nélkül, hallgatói oldalról csak egy „okos eszköz”-re van szükség a válaszadáshoz. A szoftver fő célja az egyetemi oktatók és diákok közötti egyszerű kommunikáció elősegítése, ezzel alapjaiban támogatva az oktatásfejlesztést.

Kutatócsoport
PTE Klinikai Központ, Ortopédiai Klinika Vezető kutató: Dr. Schlégl Ádám