Idén is elindul a Hungarian Startup University Program a PTE-n

A Hungarian Startup University Program (HSUP) Magyarország első felsőoktatási szintű startup kurzusa. A HSUP egy két féléves e-learning tárgy, amelynek I. félévében az innovatív gondolkodásmód és a startup világ megismerése kerül a fókuszba, míg a II. félévben vállalatépítéssel kapcsolatos gyakorlati tudást sajátíthatnak el a hallgatók.
Az első félév végén a vizsga mellett a hallgatók vállalkozási ötletükről egy onepagert készítenek, amelyen a második félév során egyetemük javaslatára és az NKFIH anyagi támogatásával dolgozhatnak. A második félévet is elvégző hallgatók vállalkozási ötletüket, és az elkészült MVP-t akár befektetők előtt is bemutathatják.

A PTE hallgatói az őszi tárgyfelvétel során jelentkezhetnek a programba, ahol a legjobbak 150.000 Ft-os havi ösztöndíjat kaphatnak a 2. félévtől.  A jelentkezéshez a Simonyi Inkubációs Kurzus tárgyat szükséges felvenni a Campus Credites tárgyak közül, de már itt is lehet regisztrálni: https://bit.ly/38psOeU

További részletek az alábbi összefoglalóban találhatók.