Megújult kiírás a Proof of Concept 2022 pályázati alapra

A Pécsi Tudományegyetem kiemelt fontosságot tulajdonít az egyetemen létrejövő szellemi termékek gazdasági hasznosításának. Ehhez kapcsolódóan kívánja létrehozni a szellemi termékek piacra juttatását, hasznosítását megkönnyítő PTE Proof of Concept (PoC) Alapot. Az alap elsődleges célja a termékvalidáció és termékfejlesztés támogatása.

Az alap forrását a 2020-2021 évre a „Tudástranszfer tevékenységek fejlesztése a Pécsi Tudományegyetemen az Egyetemközpontú Innovációs Ökoszisztéma kialakítása érdekében” című 2019-1.2.1-EGYETEMI-ÖKO-2019-00015 számú projekt biztosítja. Rendelkezésre álló keret bruttó 40 millió Ft. Támogatni tervezett pályázatok száma: 7 db (4 db maximum 7 millió Ft PoC projekttámogatás és 3 db maximum 4 millió Ft PoC Idea fejlesztési támogatás).

A program keretében támogatható tevékenységek:

1. Ötletvalidációhoz kapcsolódó költségek, piackutatás;
  2. Proof of Concept (igazoló) kísérletek végzése; ehhez kapcsolódó bérköltségek, anyagbeszerzés
  3. Prototípus-fejlesztés;
  4. Külső szakértők megbízása üzleti-hasznosítási modell kidolgozására, piacelemzésre, piacfókuszálásra;
  5. Külső szolgáltatások igénybevétele (pl. szoftverfejlesztés, rapid prototyping, analitikai szolgáltatások stb.)