Nagy érdeklődés mellett zajlott az Innovációs Napok 2023 rendezvény

Hallgatók, kutatók és a versenyszféra szereplői találkoztak és gondolkodtak együtt a Pécsi Tudományegyetem által szervezett Innovációs Napokon a Szentágothai János Kutatóközpontban. Az első nap fókuszában az egyetemi innovációs ökoszisztémában keletkező kutatási eredmények üzleti és társadalmi hasznosítása állt és egy teljes nap szerveződött a Tudományos és Innovációs Park köré, ami a PTE egyik kiemelt fejleszti projektje. A konferencián előadást tartott Bódis László helyettes-államtitkár is, aki az egyetemek és a gazdaság összekapcsolásáról beszélt. Az egyetem célja, hogy a régió és az ország meghatározó kutatás-fejlesztési és innovációs központja legyen. Ennek érekében támogatja a hallgatók, kutatók és oktatók innovatív megoldásait, amik üzleti potenciállal rendelkeznek. 2023-ban PTE Innovációs Nívódíjat és PTE Innovációs Díjakat ítéltek oda a legpiacképesebb innovációs megoldásokért. A konferencia keretében Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Pécsi Tudományegyetem együttműködési megállapodást írt alá a klímavédelem és a karbonsemlegesség elérése érdekében, ami szervesen illeszkedik a PTE Zöld Egyetem programhoz. A rendezvényről szóló tudósítást a PTE1367 youtube csatornán tekinthetitek meg!