Spin-off céges tapasztalatok - Szakmai Fórum

A Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kara és a Kutatáshasznosítási és Technológia Transzfer Főosztály ezúton meghívja Önt a

Spin-off: „Hogyan csináljam?” - Egyetemi kutatók igaz története alapján

című szakmai fórumára

ideje: 2021. május 27. csütörtök 13.00 – 14.30 óra

helye: Teams online fórum keretében

Moderátor:

Dr. Horváth Györgyi egyetemi docens, mb. intézetigazgató; tudományos és diákjóléti dékánhelyettes

PTE – Gyógyszerésztudományi Kar, Farmakognóziai Intézet

Témák:

13.00 – 13.20 „Irányított fehérjeevolúciós gyógyszerfejlesztés az EvolVeritas cégben”

Dr. Pál Gábor PhD egyetemi docens, cégvezető

ELTE – Természettudományi Kar, Biokémia Tanszék

Az előadásban bemutatásra kerül, hogy hogyan vezetett egy egyetemi-akadémiai alapkutatás oda, hogy legfőbb eredménye tankönyvi alapismeretté váljon, és emellett új terápiás lehetőséget nyisson az iszkémia reperfúziós sérülésekkel járó betegségek (pl. szívinfarktus, szélütés) okozta szövetkárosodás csökkentésére. Ismertetésre kerülnek ennek az útnak a tudományos, jogi és iparjogvédelmi mérföldkövei, örömei, kihívásai.

13.20 – 13.40 "A biotechnológiai CRO business"

Prof. Pongrácz Judit Erzsébet egyetemi tanár, intézetvezető

PTE – Gyógyszerésztudományi Kar, Gyógyszerészi Biotechnológia Intézet

Az előadásban átfogóan kerül bemutatásra, hogy milyen nehézségekkel néz szembe egy biotechnológiai kutatócsoport, ha a gyógyszergyárak, avagy a "general public" irányába próbál szolgáltatni. Miért nehéz a termék irányú fejlesztés és hogyan éli ezt meg a "kockázati tőkebefektető", amely valójában már EU szinten is nehezen fellelhető eleme a piacorientált fejlesztéseknek.

13.40 – 14.00 "Az Ember-Arm sztori - alapkutatástól a kockázati tőkebefektetésig"

Dr. Maróti Péter PhD tanársegéd; szakmai vezető

PTE – 3D Nyomtatási és Vizualizációs Központ

Az előadás áttekintést ad arról, hogy egy interdiszciplináris kutatócsoport egy adott alapkutatási kérdésből hogyan jutott el egy kész termékfejlesztési projektig, majd első körös kockázati tőkebefektetésig. Szó esik a könnyebb-nehezebb pontokról éppen úgy, ahogyan a kockázatos lépések, jó és rossz tapasztalatok, kihívások is elhangzanak, vázolva a jelen eredményeit.

14.00 – 14.30 Kérdések, válaszok

Kötetlen beszélgetés az előadókkal az elhangzottak kapcsán.

A rendezvény regisztrációhoz kötött. A regisztráció ITT érhető el.