Digitális Jólét Program - MI Koalíció szakmai nap és kiállítás 2021.06.15-16.

Az Alkalmazott Adattudományi és Mesterséges Intelligencia Csoport egy PTE-székhelyű interdiszciplináris fejlesztőcsapat. Azért jött létre, hogy a legújabb gépi tanulási és mesterségesintelligencia-technológiák gyakorlatba ültetésével felgyorsítsa a technológia- és tudástranszfert a régióban. Ennek keretében új alkalmazások és szolgáltatások fejlesztése áll a tevékenységük középpontjában. Számításigényes mesterségesintelligencia-modellek fejlesztésén dolgoznak, valamint a Pécsi Tudományegyetem Microsoft Mesterséges Intelligencia Tudásközpontjának technikai vezetését is ellátják. Emellett több nemzetközi fejlesztőcsapattal is jó kapcsolatot ápolnak. Megvalósítottak egy egyedülálló magyar nyelvű mesterségesintelligencia-megoldást, amely a 10. ilyen modell a világon, továbbá tudomásuk szerint nálunk található a legnagyobb, gépi tanuláshoz felhasználható gyógyszer- és tablettakép-adatbázis is. Microsoft Azure-alapú megoldásaik gyors fejlesztést és skálázhatóságot garantálnak ügyfeleik számára. Mindemellett igény esetén természetesen on-premises megoldásokat is kínálnak. Piaci jelenlétünket a PTE Inno-Capital Kft. biztosítja.

Digitális Jólét Program - MI Koalíció szakmai nap és kiállítás - Kiállítók: https://kiallitas.ai-hungary.com/kiallitok/